Seçil İspir, Başarıdan Başarıya Koşuyor

Ambulanslara “İspirler Otomotiv” den Lastik Hediyesi
Şubat 22, 2020
Türkiye, 177 ülkeye araç lastiği sattı
Nisan 8, 2020

Seçil İspir, Başarıdan Başarıya Koşuyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Otomotiv dünyasında başarılı bir iş kadını

Eşi Fatih İspir’in merkez Kadirli ve Adana’daki bir şube olarak hizmet verdiği Lassa Bridgestone bayiliği ile oto pratik şubelerinde işini genişletmesiyle, kendini bu sektörde bulan Seçil İspir, eşine yardımcı olmak amacıyla kolları sıvadı ve işinin ehli bir konuma ulaştı.

Kadınları artık her sektörde görmek mümkün. Bundan yıllar önce, kadınların aklının ucundan bile geçirmediği iş kollarında, yıldızı parlayan iş kadınlarının sayısı hiç de az değil. Adana’da örneklerine rastladığımız başarılı iş kadınlarından birisi de eşiyle birlikte Lassa Bridgestone bayiliği yapan Seçil İspir.

Adana’nın tanınmış işadamlarından Fatih İspir’in eşi olan Seçil İspir, eşinin işlerini büyütmesiyle birlikte kendini bu sektörde bulmuş. Günümüzde kadınların araç kullanmakla birlikte, araç, lastik, yağ vb. bakımı konularında yeterli bilgiye sahip olmadıklarına dikkat çeken iş kadını Seçil İspir, “Özellikle kadınlarımız otomotiv sektöründe rahat değiller. Birçok bayan araba kullanıyor ama arabayla ilgili hiçbir bilgisi yok. Lastik, lastik bakımı, araç bakımıyla ilgili bayanların hiçbir bilgisi olmadığı için bu ortamı görsünler” dedi.

Sorularımıza içtenlikle yanıt veren iş kadını Seçil İspir’le gerçekleştirdiğimiz röportajı okurlarımıza sunuyoruz:

Kendinizden biraz bahseder misiniz?

1982 yılında Osmaniye, Kadirli’de doğdum. Annem ve babam öğretmendi, şu an emekliler. 2003 yılında Fatih İspir ile evlendim. Yaklaşık 8 yıldır Fatih’le birlikte bu sektördeyim. Eşim daha önce tek bir şube olarak çalışıyordu. Merkez Kadirli olmak üzere Adana’da tek bir şubemiz vardı. Daha sonra Lassa, Bridgestone olmak üzere 2 şube ve oto pratik şubesi olarak çalışınca bende eşime yardımcı olmak amacıyla bu sektöre geçtim.

Ne gibi hizmetler verilmekte?

Araç lastiği Lassa, Bridgestonebünyesinde, yağ değişimi, akü, yağ bakımı, periyodik bakımlar, yıkama, oto yıkama gibi bu şekilde tüm markalara hizmetler veriyoruz.

Geçtiğimiz günlerde çok güzel bir etkinlik başlattınız. Bu etkinlikten bize biraz bahseder misiniz?

Etkinlik 8 Mart Dünya Kadınlar Günü içindi. Öncellikle bu konuyla ilgili olarak eşime çok teşekkür ediyorum. Eşimin düşünmüş olduğu bir etkinlik. Özlem Öztaş Hint kınasıyla internette fenomen olmuş bir kadın kendisi İstanbul’da. Eşim onu 1 hafta öncesinde Show Haber’de dinliyor. Sonra Dünya Kadınlar Günü için bir şey yapalım hem reklam amaçlı hem de kadınlar gününü kutlamak amacıyla böyle bir etkinlik yapalım diye düşündü sonra bana devretti. Güzel bir etkinlik oldu herkese Hint kınası yaptık. Bayanlar çok memnun oldular. 450’den fazla bayana kına yapıldı. Özellikle kadınlarımız otomotiv sektöründe rahat değiller. Birçok bayan araba kullanıyor ama arabayla ilgili hiçbir bilgisi yok. Lastik, lastik bakımı, araç bakımıyla ilgili bayanların hiçbir bilgisi olmadığı için bu ortamı görsünler, tanısınlar bir bayanında rahatlıkta girip çıkabileceği ortamı tanıtmak için böyle bir etkinlik yaptık. İspirler Otomotiv, 1985 yılında eşimin babası Duran İspir tarafından kurulmuş. Daha sonra babadan oğla misali artık eşim devam ettiriyor.

Bu aşamadan sonra başka etkinlik yapmayı düşünüyor musunuz?

Tabii ki, kesinlikle. Bizim zaten birçok etkinliğimiz oluyor. Mesela 14 Mart Tıp Bayramında afişler hazırladık, tüm hastanelere afişlerimizi astık. Doktorlarımıza lastiklerde %20 indirimimiz olacak. Bunu her yıl yapıyoruz. Geçen senede Kızılay’la anlaştık.Kan bağışı konusunda tüm müşterilerimize mesaj gönderdik. Katılım çok iyiydi. Kızılay’dan çok güzel tepkiler aldık. Teşekkürlerini sundular bize. Aklınıza gelebilecek her özel günde bir etkinliğimiz var. Çok olumlu sonuçlar alıyoruz hem reklam yapıyoruz hem de insanları hatırlamış oluyoruz. Özel günlerde her iki taraf içinde verimli oluyor.

GAZETTE ÖZEL RÖPORTAJ

NÜVERDA BACAKSIZLAR

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.